TELEFON 0312 278 03 80
Yol Yardımı 7 Gün 24 Saat Hizmet
Ekonomik Fiyat Uygun Fiyat Garantisi
İLETİŞİM

Honda’nızın Bakımı Nasıl Yapılır?

Honda’nızın Bakımı Nasıl Yapılır?

Kullanılmış bir Honda arabası, kamyonu veya SUV kullanıyorsanız, onun güzel ve sorunsuz çalışmasına yardımcı olacak şey rutin bakımdır. Büyük hasarları ve maliyetleri önlemek için, gerektiğinde ikinci el Honda’nızı servise götürmeyi ihmal etmeyin. Bunu yaparak araç en iyi performansı gösterecek ve aynı zamanda uzun ve tatmin edici bir yaşam sürecektir.

Ege Honda Honda’da doğru araç seçimini yapmanıza yardımcı olmak istiyor. Bu nedenle müşterilerimize aralarından seçim yapabilecekleri çok çeşitli yeni ve önceden kullanılmış araçlar sunmaktan mutluluk duyuyoruz! Ardından, ilerideki araç bakımında size yardımcı olmaya hazır, yüksek eğitimli Honda Servis teknisyenlerimiz hazır bekliyor. Honda’nızın bakımını nasıl yapacağınıza dair bazı yararlı ipuçları için aşağıdaki okumaya devam edin!

Kullanılmış Honda Fren Balataları
Fren balatalarınızın bakımı kesinlikle hatırlamanız gereken bir şeydir. Yalnızca güvenliğe yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda Honda’nızın sürüş koşullarını güzel ve sabit tutar.

Fren balataları, bir aracı yavaşlatmaya veya durdurmaya yardımcı olmak için gereken sürtünmeyi oluşturmak amacıyla rotorlara basınç uygulayarak işlev görür. Zaman geçtikçe incelebilirler ve birbirine sürtünmeye başlarlar, bu da bir çıtırtı sesi çıkarır. Bu olduğunda, muhtemelen onları değiştirme zamanı gelmiştir.

Düzgün çalışan fren balataları olmadan, fren sisteminiz arızalanabilir ve kaza meydana gelebilir. Bu nedenle, Honda bayimizdeki sertifikalı teknisyenler, siz duymadan önce frenlerinizi kontrol etmenizi öneriyor.
cırtlak.

 Honda’da Yağın Bakımını Yapın
Honda’nızın yağının temiz ve taze olmasını sağlamak çok önemlidir. Ömrünü uzatmak için yağın bakımını yapmak yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir çünkü sürekli sürtünme ve ısı, motorunuzun hareketli parçalarının sürekli bir gerilim durumunda olmasına neden olur. Motor yağı, bu parçaların tatmin edici durumda kalmasını sağlamada önemli bir rol oynar. Kullanılmış Honda’nızı yağ değişimi için servise götürmek gibi belirli bir rutine girmek, onun daha uzun süre sorunsuz çalışmasına yardımcı olacaktır.

Honda Lastik Rotasyonları
Lastiklerde aşınma ve yıpranma kaçınılmaz olduğundan, onları döndürmek sizi ve yolcularınızı güvende tutacaktır. Honda uzmanlarımız her 7.000 milde veya 6 ayda bir lastik rotasyonu önermektedir.

Döndürerek veya yerlerini değiştirerek hizalamayı sürdürmek için servis departmanımızla bir randevu ayarlayabilirsiniz. Ayrıca lastiklerinizdeki basıncı kontrol edeceğiz ve lastiğin patlamasını önlemek için herhangi bir aşınma olup olmadığına bakacağız.

Ege Honda Servisi
Daha önce kullanılmış bir Honda arabası, kamyonu veya SUV’u aramanız fark etmez, aradığınız her şeyi bulduk! Güvenilir personelimiz, kişiliğinize ve yaşam tarzınıza uyan doğru ikinci el Honda’yı bulmanıza yardım etmeye isteklidir.