TELEFON 0312 278 03 80
Yol Yardımı 7 Gün 24 Saat Hizmet
Ekonomik Fiyat Uygun Fiyat Garantisi
İLETİŞİM

HONDA YEDEK PARÇA

HONDA YEDEK PARÇA

       

Honda Yedek Parça

  HONDA YEDEK PARÇA

 

         Servisimiz; Honda ve Suzuki yedek parça yelpazesini, günümüz arz/talep döngüsüne göre şekillendirerek, dışarıya bağımlılığı en az seviyeye indirip, kendi bünyesinde orijinal ve eş değer parçalarla güçlendirmiştir.     

          Mekanik, elektrik, elektronik, aydınlatma, kaporta, iç-dış trim yedek parçalarımız servisimizin bünyesinde bulunan yaklaşık 500m2’lik kapalı alanda hizmet vermektedir. Kuvvetli marka, hizmet, güven ve memnuniyet algımızla sektörün amiral gemisi olmaya devam ederken, bugüne kadar yapılan ve yapılacak olan iş birlikleriyle servisimizde iş hacmini sürekli artırmayı, kalitemizden ve müşteri güveninden hiçbir zaman ödün vermemeyi amaçlıyoruz. Yedek parça stoklarımızı; konusunda yetişmiş, 20 yıllık tecrübesine güvendiğimiz, yüksek kaliteli stok yönetimli personelimizle güncel, çözüm odaklı, teknolojik ve en son stok yazılım programı ile takip ediyoruz.

        Araştırma-geliştirme prensibi (AR-GE) ile yedek parça stoğumuz, 22500 adetle ve OE/çözümsel/kalite derinliği ile emsallerimizin çok çok üzerindeyiz. Sektörün geleceğine şekil verecek otonom, elektrikli, ağ bağlantılı ve paylaşımlı kullanılan araçlara geçiş çok uzak değil artık. Bu bağlamda; hyibrid ve elektrikli otomobiller artık günlük yaşamımızda yerini almaya başladığından dolayı, tecrübeli personelimiz, yedek parça alt yapımız, stok programımız geleceğe hazırdır. Mekanik, elektrik, elektronik, aydınlatma, kaporta, iç-dış trim yedek parçalarımız servisimizin bünyesinde bulunan yaklaşık 500m2’lik kapalı alanda hizmet vermektedir. 

 Sektörün geleceğine şekil verecek otonom, elektrikli, ağ bağlantılı ve paylaşımlı kullanılan araçlara geçiş çok uzak değil artık.  Motor teknolojisindeki değişimle birlikte, sensör, radar ve akü teknolojisinde de önemli gelişmelere şahit olacağımız net olarak gözüküyor.       

     Tüm bu teknolojik, ekonomik ve politik gelişmeler çerçevesinde Ege Honda Yedek Parça birimi olarak bize düşen görev de, aktif olduğumuz ve geleceği gördüğümüz tüm alanlarda müşteri arz/talep 

       Ege Honda Servisi olarak, tüm birimlerimizle GELECEĞE bakıyoruz.     

 

 

Otomobili oluşturan parçaların hepsi teker teker değiştirilebilir. Kaza sonucu, aracın eskimesi, parçalarda bozulma, arıza gibi nedenlerden dolayı parçalarda değişimler olur. Genelde değişimleri olan yedek parçalar; ön tampon, arka tampon, aydınlatma ve motor yağ filtresi, hava filtresi, elektrikli parçalardır.

 

Honda Yedek parçaları konusunda bilgi verecek olursak;

 

Yedek parça orijinal ve çıkma olarak 2 gruba ayrılır

Honda çıkma parça genelde hurda araç alış ve satış işlerinde elde edilen 2.el parçalardır.

Honda çıkma parçaları kullanan modeller genel olarak Accord model araçlar. Türkiye’de genelde sedan olarak kullanılmaktadır. Kullanılan yedek parçalar her ne kadar sağlam olmasa da geçici çözüm sağlamaktadır.

 

Orijinal yedek parça kısa tanımlaması ile Orijinal Equipment Manufacturer (OEM) “Orijinal Ürün Üreticisi” anlamına gelmektedir. Honda otomobil üreticileri; araç üretiminde araçları montajlarken tercih ettikleri, kalitesine güvendikleri belli başlı markalar kullanmaktadırlar.

Orijinal yedek parça kullanılması her açıdan daha doğru ve güvenilirdir.

Orijinal yedek parçaların güvenliği, kalitesi, tasarımı, dayanıklılığı yedek parçaya göre tabi ki daha pahalıdır. Fakat güvenlik ve uygunluk olarak tercih edilmesi gereken orijinal yedek parça olmalıdır. Honda orijinal yedek parçaların hepsi, Honda marka otomobiliniz için en uygun parçalardır.

Yeni takılan orijinal yedek parçalar otomobilinizin parçaları ile tamamen aynıdır. Araç yedek parça takıldıktan sonra bir sorun yaşamadan kullanılır. Bu nedenle araç güvenliği için orijinal yedek parça kullanmak gerekmektedir.

-Orijinal parçalar testlerden geçirilmiş güvenilirliği kanıtlanmış, sağlam parçalardır.

-Otomobilinizin fiyat olarak değerini korur.

-Parçalar takıldıktan sonra uzun süre aracınızı kullanabilirsiniz. Araç ömrü uzar.

-Güvenlidir.

-Seri üretimde kullanılan parçalarla aynı özelliklere sahiptir.

-Honda orijinal parçaları garantilidir.

 

Bu nedenlerle Honda üreticileri, Honda otomobillerde mutlaka orijinal yedek parçaların kullanılmasını önermişlerdi. Honda orijinal yedek parçalarını Honda Yetkili Bayileri üzerinden temin edebilirsiniz.

 

Honda yedek parçalarını ele aldığımız zaman Honda kullanan sürücülerin genelde sanal ortamda aradıkları yedek parçalar :

-bagaj ve depo kapağı

-sis kapağı

-vites körüğü

-vites topuzu

-ön tampon

-ies

-kriko

-far fıskiyesi

-dikiz aynası

Bu yedek parçalar internet üzerinden satışlarla temin edilebilmektedir. Fakat orijinal yedek parça elde etmek istiyorsak en doğru yol Honda firmasının bayileridir. Bayilerden alınan parçalar hem güvenilirdir. Hem de araca parçayı takmak için tekrar araba tamircisine gitmemize gerek kalmadan bayiliklerden aldığımız parçalar kendileri tarafından bizzat kontrol edilip takılmaktadır.

 

Araç kullanan herkes bilir ki belli bir süreden sonra arabalarda arızalar çıkıyor, parça değiştirmek zorunda kalınıyorsunuz. İlk olarak başvurduğumuz yer kaliteli ve orijinal yedek parça satan yerler oluyor. Yedek parça 2. el olarak alınacak ise bazı zamanlar kullanıcı aracını oto tamircisine teslim etmekte, oto tamircileri de yedek parçaları kendileri temine etmektedir. Tabi ki daha uygun fiyata gelmektedir. Fakat Oto tamircisinin kullandığı yedek parça konusunda kafamızda her zaman soru işareti kalacaktır.

 

Güvenilir bir Honda bayisinden alınan orijinal parçalarla fiyat karşılaşması yaptığımız zaman; ürünün tedarik süreci, orijinal yedek parça, kış koşullarına uygun parçaların bulunduğu bayilikler daha pahalıdır. Fakat daha güvenilirdir. Orijinal parçalar her açıdan diğer 2. el yedek paralara göre aracınızın konforunu arttırır.

Yedek parçalar ucuz ve pahalı olarak 2 kategoride toplanmıştır.

Parçası ucuz arabalar içerinde Honda marka arabalar da vardır.

 

Yedek parça alınırken dikkat edilecek konular:

1-Honda Yedek parça ikinci el araçların fiyatlarına etkileyeceği için orijinal parçalar alınmalıdır.

2- Orijinal parçalar fiyat olarak çok uygun olmadığından orijinal yedek parça tercih edilmeyecekse, alınacak 2. el yedek parçanın kaliteli malzemeden imal edilmesi gerekmektedir.

3- Yedek parçayı satan firmanın garanti vermesine dikkat edilmelidir.

4- Yedek parçanın takılacak olan aracın yapısına uygun olmasına dikkat edilmelidir.

5-Sonradan eklenen parçalar otomobilin performansına ve araç güvenliğine uygun olmalıdır.

 

Ülkemiz geneline baktığımız zaman şu anda Honda yedek parçaları oldukça ucuz ve temin etmesi kolay yedek parçalardır. Fakat Türkiye’deki fabrikanın kapanması sebebiyle honda yedek parçaları; Ülkemiz genelinde hem daha pahalı hem de daha zor bulunacak parçalar olacaktır. Ülkemizde üretimi durdurulduğu için yedek parçalar dış ülkeden getirilecek ve hatta orijinal yedek parça bulmakta zorlanacağız.