TELEFON 0312 278 03 80
Yol Yardımı 7 Gün 24 Saat Hizmet
Ekonomik Fiyat Uygun Fiyat Garantisi
İLETİŞİM

Honda yağmur cam koruyucu kullanmanın faydaları

Honda yağmur cam koruyucu kullanmanın faydaları

Türkiye’de yaşıyorsanız yağmur görmüşsünüzdür. Muhtemelen bu hafta, hatta belki bugün yağmur gördünüz. Can sıkıcı olsa da tehlikeli de olabilir.

Yağmurda araç kullanmanın bir dizi farklı tehlikesi vardır, ancak en büyük ve en çok gözden kaçanlardan biri, basit görüş eksikliğidir.

Şu anda satılık yeni veya ikinci el arabalara bakıyorsanız, görüşünüzü geliştirmek için gündüz farları, LED matrix olanlar ve her türlü elektronik alete bakmak isteyebilirsiniz.

Ama sadece biraz yağmur savar alarak kendinize bir sürü tasarruf etmeyi düşündünüz mü?

Merak ettiyseniz, yağmur itici, yağmurun yapışmasını zorlaştıran hidrofobik bir tabaka oluşturan bir arabanın camına veya kaportasına uygulanan bir çözümdür. Büyük çevrimiçi perakendecilerde, süpermarketlerde ve arabaya özel mağazalarda satılmaktadır. Fiyatlar yaklaşık 5 Sterlin’den başlar ve genellikle saatler değil dakikalar içinde uygulanabilir.

Kulağa hoş gelmek? Aşağıda, bu kış ön camınızda yağmur önleyici kullanmanın beş avantajını vurguluyoruz.

 

1) Geliştirilmiş görünürlük
Yağmur tutmaz, yağmurun ön camınızda birikmesini büyük ölçüde önler. İyi bir yağmur savar, yağmurun ön camdan damladığını görerek görünürlüğünüzü artırır. Ucuz kovucunun camı lekeleyebileceğini burada belirtmekte fayda var, bu yüzden satın almadan önce biraz araştırma yapmaya değer.

 

2) Uzatılmış silecek lastikleri
Şansınız varsa, iyi bir yağmur savar, suyun ön camınızdan hızla uzaklaştığını görecektir. Bu genellikle ön cam sileceklerinize daha az iş vererek daha uzun süre dayanmalarını sağlar. Hatta bazı yağmur savarlar, belirli hızlarda sileceklere ihtiyaç duymayacağınızla övünürler, ama biz onu denemekten hoşlanmayız.

 

3) Kötü hava koşullarından korunma

Yağmur savarlar, ön camınızda buz birikmesini yavaşlatmaya yardımcı olabilir. En soğuk, en karanlık kışta yine de sıyırıcınızı yerleştirmeniz gerekecek, ancak bu çok fazla iş gerektirmeyecek.

 

4) Klasik araba koruması

Klasik arabalarda ön cam silecekleri biraz çöp olabilir. Genel olarak, oldukça yavaş veya güvenilmez olabilirler veya her ikisi de olabilir! Bu nedenle, rüzgarda ve yağmurda sileceklerin yükünü azaltan her şey burada bir avantajdır.

 

5) Park kameraları

Büyük bir acının ne olduğunu biliyor musun? Arka geri görüş kameranızın kolunuzla hızlı bir şekilde silinmesi için sulu karda ve yağmurda arabanızdan inerken. Yağmur önleyici, kameranızı daha uzun süre temiz tutabilir ve sizi arabanızın sıcak sınırları içinde tutabilir.

 

Peki ya arabanın dışında?

Bunları herhangi bir cam yüzeye uygulayarak ekstra görünürlük sağlamak ve sizi güvende tutmak tamamen mümkündür. Bu, her çeşit gözlük ve kask için kullanışlıdır.