TELEFON 0312 278 03 80
Yol Yardımı 7 Gün 24 Saat Hizmet
Ekonomik Fiyat Uygun Fiyat Garantisi
İLETİŞİM

Honda Araç Muayenesi Önce Hazırlık

Honda Araç Muayenesi Önce Hazırlık

Honda Araç Muayenesi Önce Hazırlık

 

Herkesin araba almadan önce özellikle tercih ettiği birtakım araba markaları vardır. En çok tercih edilenlerden biri ise Honda markalı arabalardır. Bu arabaları tercih etmenin en önemli, belirgin özelliklerinin başında Honda markasının kullanışlı, müşteriye yeterince yardımcı olabileceği bir servisinin olmasıdır. Bu servisle aldığınız Honda markalı aracınızın veya arabanızın her türlü ihtiyacını giderebilirsiniz. Ulaşabileceğiniz site olarak www.egehondaservisi.com sitesini önerebiliriz. Bu serviste aracınıza mekanik bölümündeki soğutma sistemi, fren sisteminden oto kuaför bölümündeki pasta, cila uygulamasına kadar birçok hizmet veriliyor.

 

Ege Honda Servisi Kurumsal

 

2002 yılında hizmete başlamıştır. Çoğu marka ve modeldeki araçlar için bakım ve onarımını sağlayacak uzman kadrosu ile hizmet sunar.

 

Araç Alım Öncelikleri

 

Tabi ki araç kullanılmadan önce aldığınız yerden aracın kullanımına hazır olduğunu belirten, araç üzerinde bir sıkıntı veya bir sorun olmadığını garanti eden bir belge almanız önerilir çünkü bu sizin geleceğiniz için size bir yaşam garantisi vermesi için önemli bir noktadır. Bunun gibi kontrolleri sağladıktan sonra aracınız kullanılabilir durumda olur.

 

Araç Muayene

 

Aracınızı kullanırken teknik bir arıza bir sıkıntı yaşanması durumunda, arızayı hafife almadan yani aracınızda yaşadığınız en küçük bir negatif durumu bile Honda servisinize belirtmeniz önerilir aksi takdirde bu durum ilerde yaşayacağınız olası kazaların önüne geçmesine engel olabilir. Serviste yaşadığınız durumuma göre uygun görülen uygulamalar, aracı iyileştirme hareketleri başlatılır. Bu durumlar için birçok hizmet uygulanır.

 

Araç Mekanik Problemler Hizmetleri

 

Araçta dikkat edilmesi, aracın en önemli bölümlerinden biri olan mekanik bölümler en dikkat edilmesi gereken bölümlerdir. Ege Honda Servisi’nde birçok hizmet verilir bunlardan biri içinde motor problemleri, diferansiyel problemleri, şanzıman problemleri gibi birçok problemin önüne geçerek aracın iyileştirmesi yapılır. Buna göre ilerde oluşacak kazaların, olası negatif durumların olmasını engeller.

 

Araç Elektrik Bölümleri Muayenesi

 

Kullandığınız araba veya araçlarda tercih edilen çalışma bölümlerinden birisi de elektrikle alakalı modellerdir. Bunların kontrolü de hayati kontrol için önem taşır. En başta yazımızı veya kışımızı rahat geçirebilmek için çokça kullandığımız oto klima bölümü hizmetinden, klima gazı doldurulması, airbags tamiri, otomatik camların montajları ve tamiri, sunroof bakım ve tamiri, motor tesisat yenileme ve bakım, en önemli noktalardan biri olan arabanın ön ve arka park sensör tamiratına kadar bütün araç elektrik muayenesi yapılır. Bu kontroller hayati önem arz eder.

 

Boya Bölümü

 

Bütün aracın hayati önem taşıyan mekanikten, otonun elektrik muayenelerine kadar olan tetkikler yapıldıktan sonra sıra isteğe bağlı olan araç kişileştirme bölümü olan araç boya hizmetidir. Bu hizmette renk cinsleri uyumluluğu sağlanır, boya rötuşları yapılır, boyama işleminden sonra aracı daha göze hitap etmesi ve kullanılabilirliği açısında araca pasta ve cila işlemi gibi birçok özel özellikler eklenir. En çok sorulan sorulardan birisi ise aracın kendi boyasının herhangi bir bölümünde yaşan bir aksaklıktan dolayı boya işlemi yapıldıktan sonra aracın bir kısmının farklı bir renk olup olmayacağıdır ve bu durum serviste yaşanmaz nedeni serviste üstün teknoloji ürünleri kullanılarak araç iyileştirmesi yapılır.

 

Kaporta Hizmeti

 

Ege Honda Servisi’nde her türlü marka araca kaporta hizmeti verildiğini söyleyebiliriz. Servisin uyguladığı Celette Kalıp Sistemi yöntemi ile araçların hasarlı bölgeleri standart fabrika ölçülerini göre onarılır. PDR tekniği uygulanarak aracınızın orijinalliğine karışılmaz. Göçük düzeltme işlemi uygulanır. Bunlar golf topu büyüklüğünde bazılarında ise futbol topu büyüklüğünde olmaktadır. Genel durumlarda minimum 1995 model numaralı araçlarda uygulanabilir. Boya ve dolgu macunu gibi işlemler uygulanmaz. Ve diğer tamir fiyatlarına göre çok daha uygundur.

 

Sigorta Hizmetleri

 

Aracınızı kullanırken elbette ki maalesef birçok kaza gibi olumsuz durumla karşılaşabilirsiniz. Bunun gibi olumsuz durumlar için de Ege Honda Servisinin vermiş olduğu sigorta hizmetinden yaralanabilirsiniz. Motorlu araçların kullanılması üçüncü kişilerin zarar görmelerine ya da ölümlerine sebebiyet vermiş olmasından dolayı, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na göre kullanana düşen hukuki sorumluluğu, zorunlu sigorta limitlerine kadar temin etmelidir. Bu kural T.C sınırları içerisinde geçerlidir.

 

Dört Farklı Teminat

 

Sizin karşılaşabileceğiniz tüm olası durumlara karşı dört farklı teminat seçenek sunulmaktadır.

Ölüm; kaza nedeni ile ölmüş olan sigortalı şahsin geride kalanlarına tazminat ödenir.

Sakatlık; kaza nedeni ile sakatlanan sigortalı şahıs için tazminat ödenir.

Tedavi; kazadan dolayı oluşan tedavi masrafları için tazminat ödenir.

İşten olma durumu; sigortalının bir süre çalışamaması durumunda, bu durum için tazminat ödenir.

 

Ekspertiz Hizmeti

 

Ekspertiz için aşağıdaki belirlenen şartların uygun olması durumu daha kaliteli hale dönüştürecektir.

Parça fiyatlarının güncel olması, diğer bir şart ise takılmış olan parçanın yan sanayi veyahut orijinal olması, diğeri talep edilmiş branş işçilik ücretlerinin piyasa koşullarına göre düzenlenmesidir. Diğer önemli bir detay ise, ilk ekspertizde tarafa talep edilmiş olan işçilik hadisesidir. Her şeyi uygun olarak ayarladığınızdan sonra kolayca bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz ve hayatınızı kurtarmış olarak çıkarsınız ve işlemleriniz tamamlanır.