TELEFON 0312 278 03 80
Yol Yardımı 7 Gün 24 Saat Hizmet
Ekonomik Fiyat Uygun Fiyat Garantisi
İLETİŞİM

Elektrikli Araç (EV) Sahip Olma Maliyeti

Elektrikli Araç (EV) Sahip Olma Maliyeti

Pek çok insan, değişimin birçok faydası nedeniyle nihayet elektrikli arabalara geçmeye başlıyor.

Ancak EV sahipleri için en büyük zorluklardan biri, sahip olma maliyetlerini anlamalarına yardımcı olmaktır. Çoğu insan, önceden ne kadar pahalı olacağını tam olarak anlamıyor. Tüm teknolojilerde olduğu gibi, ne koyarsanız onu alırsınız.

Elektrikli bir araca sahip olmanın olağanüstü faydalarından bazılarını göstermek için, bir araba sahibi olmanın tipik maliyetlerine bakacağız ve bu maliyetleri elektrikli bir arabaya bakmanın maliyetiyle karşılaştıracağız.

Yakıt Tasarrufu
Elektrikli araçlarda araç, gücünü benzin istasyonu yerine prizden aldığı için sahibinin düzenli olarak yakıt almasına gerek kalmıyor.

Akıllı sahipler, sürüş alışkanlıklarını yöneterek ve aracın aküsündeki mevcut şarj seviyelerini gözlemleyerek elektrikli bir araba ile yakıt maliyetlerinden daha fazla tasarruf edebilirler. Bazı sürücüler araçlarını gece boyunca garajda bir şarj cihazıyla şarj etmeyi tercih ederek yakıt maliyetlerini daha da düşürmelerine yardımcı olabilir.

Bakım ve onarım
Elektrikli arabaların teknolojik olarak öncekilerden daha gelişmiş olduğu ve zaman içinde birçok bileşenin değiştirilmesi gerektiği inkar edilemez.

Elektrikli arabaların yağ değişimine veya düzenli bakım işlemlerine ihtiyacı yoktur, ancak ara sıra belirli parçaların değiştirilmesi gerekir. EV sahiplerinin ayrıca, pili optimum durumda tutmaya yardımcı olacak iyi bir pil şarj cihazına sahip olduklarından emin olmaları gerekir.

Amortisman
Eski araçlarla ilgili yaygın bir sorun, yakıtla çalışan arabalar gibi çağdaşlarına göre çok daha yavaş değer kaybetmeleridir. Bu nedenle, araç sahiplerinin amortisman olasılığına hazırlıklı olması ve elektrikli arabalarını buna göre kullanması gerekiyor. Bu nedenle elektrikli otomobil alıcılarının, araçlarının bir süre sonra aşınma ve yıpranma nedeniyle değerinin düşeceğinin farkında olması gerekiyor.